Lõhn

Pidage meeles, tupeeritised on normaalne nähtus. See on naise keha enesepuhastamise viis. See eritis on
tavaliselt raskem ja paksem menstruaaltsükli keskel (ovulatsiooni ajal), tsükli ülejäänud osades kergem ja
vedelam.

Milline näeb välja normaalne eritis?

Selge, läbipaistev või valkjas eritis on normaalne teie tsükli algusest kuni ovulatsioonini. Tsükli keskpaigas ja lõpus muutub eritis progesterooni vabanemise tõttu kreemjamaks. Kui kasutate tablette, on teie eritis kogu aeg kreemjas. Pidage meeles: eritis on normaalne ja toimib tupe loomuliku puhastusvahendina.

Kas teie eritis on tavalisest erinev? Valge ja halli eritise kohta.

Tavalisest erinevat eritist võib põhjustada nihe loomulikus tasakaalus ja bakterite või pärmi liigne areng.

Klompjas valge eritis tähistab tavaliselt pärmseenpõletikku. Kuna seened eelistavad sooja, niisket keskkonda, võib nende levikut põhjustada iga asi, mis teie intiimpiirkonna higistama paneb. Hall eritis, millega kaasneb kalalõhn ja kõrvetav tunne, võib tähendada bakteriaalset vaginoosi (BV). Kui kahtlustate, et teil on tupeinfektsioon, minge oma arsti või günekoloogi juurde.

Kas on normaalne, et seksuaalselt mitteaktiivsetel naistel esineb tupeeritis?

Normaalsete hormoonkõikumiste tõttu kogevad mingisuguseid tupeeritisi kõik naised. Nagu mainitud, on normaalne eritis keha enesepuhastamise viis. Kui eritisel on ebatavaliselt halb kala meenutav lõhn, ebaharilik värv või paks, kohupiima meenutav tekstuur, tuleks pöörduda arsti poole – seda võib põhjustada tupeinfektsioon.