Skip to main content

Intiimtervis 50+

Menopaus on üleminekuperiood, mil teie munasarjad muutuvad aja jooksul vähem aktiivseks ja te kaotate järk-järgult oma viljastumisvõime. Selles eluetapis on teil ka erilised vajadused seoses intiimtervisega.

vaginal-dryness-woman
phases_menopause

Menopausi faasid

Menopausi peetakse kolmeastmeliseks protsessiks:

  1. Perimenopaus tähendab 8-10 aastat enne menopausi, kui teie munasarjad hakkavad aeglaselt vähem östrogeeni tootma.
  2. Menopaus tähendab aega, mil teie menstruatsioon on olnud vähemalt aasta aega lõppenud.
  3. Postmenopaus on eluetapp pärast seda, kui teil ei ole olnud menstruatsiooni 12 kuud või kauem.

Menopausi sümptomid

Kui teie keha jõuab menopausi, toodab ta järk-järgult vähem naissuguhormooni östrogeeni. Östrogeeni vähenemine ei toimu aja jooksul stabiilselt, vaid pigem esineb tõusu- ja mõõnaperioode. Need hormonaalsed kõikumised võivad põhjustada kuumahoogude, öise higistamise, meeleolumuutuste ja depressiooni põhjustatud ebamugavusi. See üleminekuperiood kestab tavaliselt umbes 5 aastat, mille järel vaevused kaovad. Kui menstruatsioonide vaheline aeg hakkab pikenema, on see tavaliselt selge märk sellest, et teie keha on jõudmas sellesse üleminekufaasi. Menstruatsioon muutub järk-järgult vähem korrapäraseks ja lõpuks lakkab täielikult.

Symptoms_menopause
Vaginal_Dryness_menopause

Millal algab üleminekuperiood?

Kuna iga naine on ainulaadne, on võimatu täpselt öelda, millal on oodata menopausi algust. Enamikul naistest hakkavad menstruatsioonid harvemaks muutuma 40ndate eluaastate lõpus või 50ndate alguses. Teistel naistel saabub menopaus alles siis, kui nad on üle 60. Menopausi algus enne 40. eluaastat ei ole väga haruldane, kuid see on siiski piisavalt erandlik, et seda pidada enneaegseks. Kui teil on kahtlus, et teil võivad ilmneda varajase menopausi tunnused, pöörduge oma arsti poole, olenemata sellest, mis vanuses te olete.

Kuidas toime tulla tupe kuivusega.

Üks väga levinud probleem menopausi ajal on tupe kuivus. Teaduslikud uuringud on näidanud, et 55% naistest, kellel on menopaus, kogevad mingil ajahetkel östrogeenitaseme languse tulemusena tupe kuivust. Östrogeen on see, mis hoiab tupe limaskesta paksu ja terve, nii et kui östrogeeni tase hakkab vähenema, muutub tupe sein õhemaks, kuivemaks ja haavatavamaks.* Kui see juhtub, ärritub tupp kergemini ka seksuaalvahekorras ja sellisel juhul võib abiks olla libesti. Lactacyd® on välja töötanud Lactacyd® Caring Glide, intiimlibesti, mis simuleerib loomulikku niiskust ja vähendab hõõrdumist.

* Menopausi Arst, autor: Melissa Conrad Stöppler, MD, veebipõhine juurdepääs: https://www.medicinenet.com/menopause/article.htm

CaringGlide
menopause_gynecologist

Muud võimalikud probleemid

Muude võimalike menopausiga seotud vaevuste hulka võivad kuuluda probleemid seoses uriinipidamatuse, vähenenud libiido ja osteoporoosiga (luutiheduse vähenemine). Oluline on rääkida oma arstiga kõigist menopausiga seotud probleemidest või küsimustest. Kui teil on menopausi ajal ebamugavustunne, valu või emotsionaalne stress, võib arst aidata koostada plaani ja vajadusel määrata ravimeid või muud tüüpi ravi.

Intiimhooldus menopausi ajal

Östrogeeni taseme järsk langus, mida teie keha kogeb menopausi ajal, muudab tupe seina õhemaks ja võib põhjustada tupe kuivust. Samuti tõstab see teie intiimpiirkonna pH-d. See võib vähendada tupe loomulikku happelist kaitset ja muuta teid tundlikumaks ärrituse ja sügeluse suhtes. Lactacyd® Pharma NIISUTAV on pesugeel, mis sisaldab niisutavaid koostisosi, et säilitada ja tugevdada teie intiimpiirkonna loomulikku niiskuse tasakaalu

Lactacyd_Home_pHbalance_EE
Suggested Products carousel