Skip to main content

Mida saab teha tupekuivuse vastu?

Tupekuivus võib mõjutada igas vanuses naisi. Lugege praktilisi nõuandeid, mida tupekuivuse korral ette võtta. Lisainfo

vaginal-dryness

Tupekuivus võib esineda igas vanuses naistel. See võib ärritada tupe või tupe sissepääsu ja välissuguelundite limaskesti, põhjustades kipitustunnet, sügelust või valu. Selles artiklis käsitleme tupekuivuse põhjuseid ja kaalume selle ebamugavuse leevendamise või ennetamise viise.

Lactacyd_Home_pHbalance_EE

Mis põhjustab tupekuivust?

Tupekuivus on tupe limaskesta muutuste tagajärg. Hormonaalsed muutused, nagu östrogeeni taseme langus, mis esineb menopausi ja raseduse ajal või vahetult pärast menstruatsiooni, võivad põhjustada tupe kuivust. Tupekuivus võib olla ka teatud ravimite või ravimeetodite kõrvalmõju. Kolmas põhjus võib olla vale intiimhügieeni tagajärg. Intiimpiirkonna puhastamine seebi, dušigeeli või šampooniga võib viia teie tupefloora tasakaalust välja ning tekitada kuiva või ärritunud tunde. Seetõttu on alati oluline kasutada kohandatud hooldustooteid – näiteks Lactacyd®i pesuvahendeid –, mis austavad teie intiimpiirkonna happelist keskkonda. Vaadake ka meie näpunäiteid hea isikliku hügieeni kohta.

Tupekuivus menopausi ajal

Kuigi tupekuivus võib esineda igas eluetapis, on see probleem, mis ilmneb eriti menopausi ajal. Seda kuivust põhjustab vähenenud östrogeeni tootmine koos tupe happesuse muutustega, mis koos põhjustavad suurenenud nakkusohtu.

Niisutavate omadustega intiimhooldustooted on loodud spetsiaalselt intiimpiirkondadele ja võivad pakkuda leevendust – näiteks Lactacyd® Pharma NIISUTAV, mis on saadaval apteegis. Tõsise kuivuse korral peate konsulteerima perearstiga.

Vaginal_Dryness_menopause
CaringGlide

Valu seksuaalvahekorra ajal

Tupekuivus ei põhjusta mitte ainult põletust või ärritust igapäevatoimingute ajal, vaid võib piirata ka teie vabadust intiimsematel hetkedel. Tupekuivuse tõttu armatsemisel tekkiv valu on ebamugavustunne, mis mõjutab igas vanuses naisi, kuid esineb sagedamini menopausi ajal, nagu eespool selgitatud. Seksuaalse erutuse ajal muutub tupp niiskemaks, kuid kui te ei ole piisavalt erutatud või kannatate tupekuivuse käes, võib seksuaalkontakt tunduda valulik. Kuid isegi intiimsematel hetkedel võite loota Lactacyd®-ile. Hiljuti töötasime välja intiimse libesti Lactacyd® Pharma Caring Glide*, mis imiteerib loomulikku niiskust ja vähendab seksi ajal tekkivaid hõõrdumisi. Veepõhine hüpoallergeenne koostis sisaldab looduslikku piimhapet, et säilitada teie tupefloora tasakaalu. Vaata ka artiklit seksuaalsuse ja isikliku hügieeni kohta, et teada saada, kuidas seksi ajal oma intiimpiirkondi kaitsta.

Suggested Products carousel