Skip to main content

Nõuanded optimaalse intiimtervise saavutamiseks

Hea isiklik intiimhügieen on oluline, et aidata teil end muretult tunda ja vältida tupe vaevusi. Allpool on toodud mõned nõuanded igapäevaseks intiimhoolduseks, et tagada naiste optimaalne tervis.

Lactacyd_Home_Banner

Lactacyd® toodetega korraliku ja hea isikliku hügieeni eest hoolitsemine tagab, et tunnete end värskena ja enesekindlalt ka menstruatsiooni ajal. Kuna Lactacyd® tooted sisaldavad looduslikku piimhapet - mis on teie intiimpiirkonnas looduslikult olemas -, toetavad need teie intiimfloorat ja aitavad hoida teie intiimpiirkonnad tasakaalus. Mahe, seebivaba koostis on nii õrn, et võite seda kasutada iga päev. Lugege allpool lähemalt, kuidas saate iga päev oma intiimpiirkonna tervise eest hoolitseda.

Lactacyd_Home_pHbalance_EE

Kasutage õigeid tooteid

Kuna teie intiimpiirkond on tundlik, on oluline valida hooldustooted, mille koostisosad on kohandatud naise keha vajadustele. Kasutage alati spetsiaalselt intiimhügieeniks mõeldud tooteid, näiteks Lactacyd'i pesuvahendid. Kuna teie intiimpiirkonna pH on happelisem kui ülejäänud nahal, võivad tavaline seep, dušigeel ja šampoon häirida teie intiimpiirkonna happelist keskkonda.

Kasutage oma käsi

Olge ettevaatlik, kui kasutate pesemisel pesulappi või käsna. Pesulappide ja käsnade poorse tekstuuri tõttu võib neis leiduda baktereid ja seeni. Kui siiski kasutate neid, vahetage need regulaarselt välja ja peske kõrgel temperatuuril. Parem on puhastada oma intiimpiirkonda lihtsalt käega pesuvahendit peale kandes ja seda õrnalt laiali hõõrudes.

hands
clean_in_moderation

Puhastage mõõdukalt

Teie keha hoiab end pidevalt tasakaalus ja võib reageerida ka kõige väiksematele muutustele. Liigne kokkupuude seebitoodetega - sealhulgas vannivahuga - võib põhjustada infektsioone, intiimpiirkonna kuivust ja ebamugavustunnet. Tupeloputusvahendid või muud sisemise puhastuse vormid ei ole soovitatavad. Piisab lihtsalt intiimpiirkonna välise osa puhastamisest, sest sisemine osa suudab end ise puhtana hoida.

Menstruatsiooni ajal vahetage tampoone ja hügieenisidemeid regulaarselt.

Vere pH on aluseline, mis võib mõjutada tupe loomulikku happesust. See tähendab, et menstruatsiooni ajal on teie intiimpiirkonna tasakaal igasuguste kahjustuste suhtes haavatavam. Vahetage regulaarselt tampoone või hügieenisidemeid ja valige kaitse, mille imavus on kõige madalam, kuid siiski piisav teie vereerituse jaoks. Liiga suure imavusega kaitsevahendite kasutamine võib põhjustada hõõrdumist või kuivust. Lisateabe saamiseks vaadake ka artiklit intiimhügieeni kohta menstruatsiooni ajal.

Tips_tampons
clothes

Andke oma kehale ruumi hingata

Kitsaste riiete või mittehingavate kangaste (nt polüester) kandmine võib tekitada sooja ja niiske keskkonna, mis põhjustab hõõrdumist ja ärritust häbemepiirkonnas. Ärrituse või infektsioonide vältimiseks kandke vabalt istuvat, hingavat riietust, mis on valmistatud looduslikest materjalidest, näiteks puuvillast. Pitsist servad, sünteetilised G-stringid ja sukkpüksid võivad samuti põhjustada hõõrdumist ja ärritust.

Külastage regulaarselt oma günekoloogi

Alates 18. eluaastast tuleb regulaarselt käia günekoloogi juures, kontrollimaks, et ei esineks infektsioone, muid kõrvalekaldeid või emakakaelavähki. Need kontrollid toimuvad tavaliselt väga kiiresti ja ei põhjusta valuaistinguid.

gynecologist
bathroom

Käige pärast seksi tualetis

Enne ja pärast seksi urineerimine aitab vältida kuseteede infektsioone. Infektsioonid võivad tekkida siis, kui seksuaalvahekorra ajal tungivad mikroobid tupest kuseteedesse. Samuti peske alati käsi enne ja pärast seksi, et vältida bakterite levikut. Rohkem nõuandeid hea intiimtervise säilitamise kohta seksi ajal leiate artiklist seksuaalsusest ja hea isikliku hügieeni tähtsusest.

Suggested Products carousel