Skip to main content

Seksuaalsus ja intiimtervis

Seks ja intiimne kontakt võib mõjutada teie tupefloorat. Avastage, kuidas saate nendel hetkedel oma intiimpiirkondi tervena hoida. Lisainfo

Sexuality-and-intimate-health

Igapäevased tegevused nagu sport või liibuvate riiete kandmine ja hormonaalsed muutused võivad mõjutada teie tupefloora tasakaalu, kuid samamoodi võib ka seks mõjutada intiimpiirkondade happelisust, muutes teid seeläbi vastuvõtlikumaks nakkustele ja ärritustele. Selles artiklis kirjeldame lähemalt, kuidas oma intiimtervise eest hoolitseda enne seksi, seksi ajal ja pärast seda.

Lactacyd_Home_pHbalance_EE

Intiimhügieen ja seks

Iga kord, kui seksite, on oluline jälgida oma intiimhügieeni. Kuseteede infektsioonide vältimiseks on soovitatav urineerida kohe pärast seksi. Vahekorra ajal tekkiv hõõrdumine võib tähendada, et bakterid satuvad kusitisse ja kui neile antakse aega paljuneda, võivad nad sattuda ka põide ja seejärel põhjustada põiepõletikku. Pärast vahekorda urineerides saate need bakterid väga kiiresti väljutada.

Lisaks võite end ka veega loputada või puhastada intiimpiirkondi sobiva hooldusvahendiga nagu Lactacyd® pesuvahendiga. Lactacyd® õrnatoimeliste toodetega tagate, et mikrofloora tasakaalu häiritakse võimalikult vähe. Vaadake artiklit, kus on veel näpunäiteid, kuidas oma intiimtervise eest igapäevaselt hoolitseda.

Lõhn pärast seksi

Sperma võib mõjutada teie intiimpiirkonna pH-d. Intiimpiirkonna pH on tavaliselt vahemikus 3,8 kuni 4,5, sperma pH on aga pisut kõrgem – keskmiselt 7,0. Seega, kui sperma puutub kokku tupeeritisega, võib see põhjustada teatud lõhna. Kui teie intiimpiirkonnad on tundlikud või kui teil on nõrgenenud immuunsüsteem, võib loomulik tasakaal olla häiritud. Et end kohe pärast seksi mõnusalt ja värskena tunda, võite kasutada Lactacyd® pesuvahendeid Need viivad teie intiimpiirkonna tagasi selle loomulikku tasakaalu. Kui lõhn on väga tugev või kalalõhnaline, on parem pöörduda perearsti või günekoloogi poole, sest see võib viidata ravi vajavale tupepõletikule.

Sexuality-Odours
CaringGlide

Vaginaalne kuivus ja intiimsuhted

Kui olete seksuaalselt erutatud, toodab teie tupp vedelikku, mis aitab teil end armatsedes hästi tunda. Kui te pole piisavalt erutatud või üldse mitte või kui te kannatate vaginaalse kuivuse all, võib seks tunduda ebamugav või isegi valus. Kuigi tupekuivus tekib menopausis naistel sagedamini östrogeeni taseme languse tõttu, võib see ilmneda igas vanuses või eluetapis. Selle probleemi põhjuste kohta lisateabe saamiseks lugege tupekuivuse artiklit. Tupekuivuse leevendamiseks seksi ajal töötas Lactacyd® välja veepõhise libesti, mis on rikastatud loodusliku piimhappega, et säilitada teie tupes tasakaal. Erinevalt õlipõhistest libestitest võib veepõhiseid libesteid ka koos kondoomiga kasutada. Libesti saab ka pärast lihtsalt maha loputada. Isegi kõige intiimsematel hetkedel võite loota Lactacyd® peale, mis leevendab tupekuivusest põhjustatud valulikku hõõrdumist.

Suggested Products carousel