Skip to main content

Teismelised

Mida peate teadma oma esimese menstruatsiooni kohta? Kuidas hoida oma intiimpiirkonda värskena ja tervislikuna?

teenagers

Teismelisena läbite oma elus etapi, mis on täis muutusi nii seespool kui väljaspool. Need muutused võivad olla pisut stressirohked. Teie rinnad hakkavad arenema ja teie jalgadele, käsivartele ja häbemepiirkonda tekivad karvad. Teil võivad tekkida vistrikud ja võib-olla ei ole te alati kõige paremas tujus. Teie keha hakkab tootma tupeeritist ja saabub esimene menstruatsioon. Need muutused võivad teid mõnikord ebakindlaks muuta, kuid see on täiesti normaalne. Jätkake lugemist, et saada lisateavet selle kohta, kuidas tulla toime kõigi muutustega, mis teie keha arenedes toimuvad.

All_about_periods

Kõik menstruatsiooni kohta

Enamasti algab esimene menstruatsioon umbes 11-12-aastaselt, kuid see võib juhtuda mistahes ajal 8–16-aastaselt. Seega võib teie menstruatsioon alata varem või hiljem kui enamikul teie sõpradel. Kindlasti ei pea te selle pärast muretsema. Kõik vanused vahemikus 8 - 16 on täiesti normaalsed. Menstruatsioon kestab tavaliselt kolm kuni viis päeva, kuigi see võib olla ka pikem või lühem. Samuti võib juhtuda, et teie menstruatsioon ei kesta igal kuul ühepalju päevi, eriti esimestel aastatel pärast menstruatsiooni algust.

Mis juhtub teie menstruaaltsükli ajal?

Tsükkel kestab tavaliselt umbes ühe kuu (keskmiselt 28 päeva), kuid see võib olla ka lühem või pikem. Tsükli alguses kasvab teie emaka limaskest, nii et teoreetiliselt on see valmis viljastatud munarakku vastu võtma. Kui viljastatud munarakku pole, laseb keha sellest liigsest kihist lahti, mis käivitabki menstruatsiooni. Menstruatsioon on teie keha viis sellest vere- ja koekihist vabaneda. Menstruaalveri võib olla erinevat värvi, heleroosast tumepunaseni, olenevalt sellest, millises menstruatsiooni etapis te parasjagu olete. Teie menstruatsioon võib olla vähese verekaotusega ja väga kerge või hoopis väga raske. Samuti kipub voolus olema menstruatsiooni esimestel päevadel tugevam ning hiljem väheneb.

Lactacyd_menstruation_cycle
Tips_tampons

Intiimhügieen menstruatsiooni ajal

Intiimhügieen on oluline enne menstruatsiooni, selle ajal ja pärast seda. See aitab vältida ebamugavustunnet ja tagab ka selle, et te ei pea muretsema ebameeldivate lõhnade pärast, nii et olete terve päev värske ja tunnete end mugavalt. Võite loota Lactacyd® õrnatoimelistele intiimpesuvahendile, mis on spetsiaalselt välja töötatud teie intiimpiirkondade õrnaks puhastamiseks ja värskendamiseks. Kuna meie toodete pH on happeline ja sisaldab piimhapet, ei häiri see teie keha loomulikku happesuse taset, mis on oluline intiimpiirkonna tasakaalu säilitamiseks.

Mis on tupevoolus?

Tupevoolus on täiesti normaalne ning see on kõigil. Teie keha toodab seda eritist, et tupp puhta ja niiskena hoida. Kui teie tupe sisemus muutub liiga kuivaks, võib see põhjustada vaginaalseid nakkusi. Tupevoolus kaitseb teid selle eest. Tavaline eritis on selge, vedel või kreemjas ning kerge lõhnaga. Aluspesul võib see eritis mõnikord pisut teraline tunduda, kuid see ei tähenda sugugi, et teil oleks mõni probleem.

Tupevoolus menstruaaltsükli ajal

Menstruaaltsükli keskel – see tähendab paar nädalat pärast viimase menstruatsiooni algust – toodab keha tõenäoliselt veidi rohkem voolust. See on seotud ovulatsiooniga, mis tähendab, et munarakk on küps ja vabaneb ühest teie kahest munasarjast. See võib põhjustada teie tupevooluse veidi paksemaks muutumist. Igapäevaseks kasutamiseks sobiva pesuvahendi, nagu näiteks Lactacyd® Classic kasutamine, aitab teil tunda ennast värskena ka päevadel, mil voolus on suurem.

Suggested Products carousel

Lactacyd®
Teismeliste intiimhügieen
 

Mida peate teadma oma esimese menstruatsiooni kohta ja kuidas oma intiimtervise eest hoolitseda?