Menopaus

Kui teie kehas algab menopaus, toodab see vähem östrogeeni. Selle tulemusel muutuvad tupeseinad õhemaks ja kuivemaks
ning kuna libesti tootmine limaskestades väheneb, tekib tupekuivus. Östrogeeni taseme langus tingib pH kasvu teie intiimpiirkonnas. See nõrgestab tupe loomulikku happelist kaitset ja teeb teid haavatavamaks ärrituste ja sügeluse suhtes. See tähendab, et teie intiimpiirkond vajab erilist hoolt.

Kas menopausi ajal kogevad tupekuivust kõik naised või on see müüt?

Tupekuivus menopausis naistel ei ole müüt. Menopausi ajal toimub hormonaalne nihe, mis toob kaasa östrogeeni taseme languse.

Östrogeeni taseme langusest tingituna muutuvad tupeseinad õhemaks ja kuivemaks. Kuna libesti tootmine limaskestades väheneb,
tekib tupekuivus.

Mõned naised kasutavad tasakaalustamiseks selle muutuse ajal hormoonpreparaate. Lactacyd Pharma Moisturizing on kohandatud pH-ga ja sisaldab niisutavaid koostisosi, mis toovad intiimpiirkonda lisaniiskust.

Menopausi järel on tekkinud ülemäärane tupeeritis?

Ülemäärane tupeeritis võib olla märk tupeinfektsioonist. See on eriti levinud menopausis naistel ja tingitud
hormonaalsest tasakaalustamatusest, mis teeb tupe bakteriaalsetele infektsioonidele vastuvõtlikumaks. Raseduse aegsete tupeinfektsioonide puhul ravimite võtmise osas küsige nõu oma arstilt või günekoloogilt.

Kuidas ma tean, et mul on tupe kuivus?

Vaevus võib anda end tunda sisemiselt, väliselt, või mõlemat moodi. Paljud naised märkavad tupe kuivust esimest korda siis kui vahekord muutub ebamugavaks või üleminekul menopausi. Tupekuivuse leevendamiseks ja intiimsete hetkede meeldivamaks muutmiseks võib kasutada tupeniisutajat.